CategoriesBlog

Jednoduché tipy, ktoré vám pomôžu predať svoj dom na jar

Jar je vo všeobecnosti optimálnym obdobím na predaj domu. Bez ohľadu na to, či ide o horúci, studený alebo neutrálny trh, ponuka na trhu na jar vždy stúpne, pretože najväčší počet kupujúcich aktívne hľadá svoj nový domov najmä počas apríla, mája a júna.

Ak sa pokúšate svoj domov predať už dlhšie, stiahnite ho z trhu. Pred opätovným uvedením na trh mu dajte šancu na niekoľko týždňov si oddýchnúť.

Nikto sa na jar nebude pozerať na váš dom, ak si všimne, že je na trhu už niekoľko mesiacov. Počet dní, počas ktorých je dom na trhu je veľmi dôležitý, nakoľko sa kupujúci v oveľa väčšej miere prikláňajú k novým, čerstvým inzerátom.

Okrem toho si v tomto článku predstavíme ďalšie tipy, ako môžete zvýšiť pravdepodobnosť, že práve váš dom vynikne vo veľkom počte ponúk, ktoré zaplavujú jarný trh s nehnuteľnosťami.

1) Vymaľujte izby

Maľovanie izieb je jedným z najefektívnejších a najlacnejších spôsobov, ako zvýšiť príťažlivosť vášho domu. Ak nanesiete na steny nový náter, okamžite ich rozžiarite a váš domov bude vyzerať ako nový. Prebuďte fádne izby novými farbami. Môžete sa však vybrať bezpečnejšou cestou a použiť neutrálnejšie farby, ktoré dodajú vášmu domovu bezpečnejší a aktuálnejší vzhľad. Nový náter okrem toho maximalizuje priestor a opticky zväčší každú miestnosť.

Podobné: Ako predať dom za čo najvyššiu cenu?

2) Vyčistite okná a zrkadlá

Kompletné umytie okien a vyleštenie všetkých zrkadlových, či sklenených povrchov je nevyhnutné. Vyleštené plochy predávajú domy. Potencionálny kupujúci si možno ani neuvedomí, prečo mu váš domov pripadá tak atraktívne, no takmer určite sa bude cítiť priťahovaný vaším domov, ak budú okná a zrkadlá čisté, odrážajúce slnečné svetlo. Generálne upratovanie by malo byť vždy prvým krokom vedúcim k predaju vášho domu.

3) Vypracte svoj dvor

Okrem okien a sklenených povrchov, nezabudnite na svoj dvor. Pohrabte všetko opadané lístie a iné nečistoty nachádzajúce sa na trávniku, pokoste trávu a orežte kríky. Nedovoľte, aby prerastená a zanedbaná vegetácia blokovala okná, dvere alebo prístupové cesty. Orezaním kríkov alebo konárov vpustíte do svojho domova viac svetla a exteriér vášho domova vďaka tomu viac vynikne.

4) Pokoste trávnik

Dokonalo upravené trávniky povedia kupujúcim, že venujete pozornosť aj malým detailom. Diagonálne pokosené trávniky opticky zväčšia váš dvor. Okrem toho použite požierač buriny a zabráňte tomu, aby trávnik rástol tam, kde nemá.

5) Nakúpte kvety

Žlté kvety špecificky stimulujú nákupné túžby jednotlivcov. Po dlhej zime sa každý poteší náznakom toho, že prichádza jar. Žlté tulipány a narcisy navodzujú pocity šťastia a spokojnosti. Usporiadajte kvetináče v skupinách po troch, alebo piatich v blízkosti vchodu do vášho domova.

6) Čisté závesy

Pošlite svoje závesy do čistiarne alebo ich sami vyperte, vysušte a vyžehlite. Hoďte závesy do mydlovej vane a rýchlo ich premyte. Zbavte sa všetkého nahromadeného prachu a pavučín. Jemná a čistá bielizeň spolu s jarným vánkom pozývajú potencionálnych kupujúcich dovnútra.

7) Vyložte kvety

Čerstvo narezané konáre orgovánu, alebo pivónie oživia váš priestor. Prírodné vône sú oveľa príťažlivejšie ako umelé. Okrem toho vyvolávajú menej alergií u ľudí. Predtým ako pivónie usporiadate do váz vo zvislej polohe, ich umyte, aby ste dovnútra nenanosili mravce. Správne umiestnenie kvetov prinesie do vášho domova nové farby a vône.

8) Vyleštite svoje podlahy

Vaše drevené podlahy by mali v prípade potreby jednoznačne zrenovované. Zabezpečte, aby sa vaše keramické a linoleové podlahy trblietali a leskli. Vybieľte matné škáry a dôkladne povysávajte, a inak vyčistite všetky koberce.

9) Nebojte sa uterákov, prehozov a vankúšov

Hoci to bude pravdepodobne znamenať výmenu predmetov a nejaké náklady na vyše, uteráky, posteľná bielizeň, prehozy a vankúše predstavujú pomerné lacné doplnky, ktorými môžete zmeniť vzhľad vášho domova. Voľte jemné jarné farby, ktoré bez akejkoľvek debaty rozžiaria miestnosť. Uteráky zaveste na kúpeľňové vešiaky, ak ich budete ukladať do políc, zvoľte usporiadanie módnej pyramídy.

10) Kúpte vonkajšiu rohož a stojan na dáždniky

Bez ohľadu na to, kde žijete, jarné počasie je často nepredvídateľné. V niektorých oblastiach môže byť jeden deň pocitovo aj 20 stupňov na Slnku a na druhý deň začne snežiť. Ak prší, poskytnite potencionálnym kupujúcim miesto, kde si môžu odložiť svoje dáždniky a aspoň trochu usušiť topánky pred tým, ako vojdú ku vám domov, aby vám tam zbytočne nenarobili neporiadok. Niektorí predávajúci ukladajú na podlahy ochranné plastové lišty, no tie majú tendenciu poškodiť atraktivitu domu.

11) Nakúpte balóny

V mnohých obchodoch nájdete balóny naplnené héliom za lacno. Vezmite tucet balónov a priviažte ich k tabuľke informujúcej o tom, že je váš dom na predaj, alebo k vchodovým dverám. Lietajúce balóny vzbudzujú nadšenie a na potencionálnych kupujúcich jednoznačne zapôsobia pozitívne.

Podobné: Ste pripravený na kúpu domu?

12) Vytlačte kľudne aj finančné materiály

Ukážte potencionálnym kupujúcim aké jednoduché bude kúpiť váš domov. Poskytnite im 2 alebo 3 možnosti financovania tejto kúpy. Prvá vec, na ktorú budú totižto potencionálni kupujúci myslieť pri zvažovaní toho, ktorý dom si vyberú, bude mesačná splátka hypotéky.

13) Pripravte občerstvenie a balenú vodu

Pripravte si v kuchyni asi tucet fliaš vody, alebo sladených nápojov. Na fľaše môžete vytlačiť svoje vlastné štítky, na ktorých bude vaše telefónne číslo, fotografia domu a adresa, na ktorej sa nehnuteľnosť nachádza.

Prehliadky väčšinou trvajú dlho a rozhodne si nikto neplánuje iba jednu prehliadku na celý deň. Potencionálni kupujúci sú preto často hladní a podráždení. Ak im poskytnete nejaké občerstvenie, môžete ich prinútiť ostať vo vašom dome dlhšie, čím si ho lepšie obzrú, a zároveň na nich urobíte dojem.

V prípade, že by ste mali záujem o pomoc pri hľadaní nového prenájmu, alebo kúpe či predaja domov, kľudne nám napíšte a my vám radi pomôžeme.